Vezmu to odzadu. Moje FV utáhne přímo z panelů i 7,3kW wallbox o to strach nemám, ALE pouze ve chvíli, kdy na plno "svítí". Pokud dodatečně nesvítí, tak se část energie musí brát z baterie. Tomu se chci řízením příkonu TČ - typicky řízením otáček kompresoru vyhnout. Ano, regulace nikdy nebude dokonale 1:1 a v reálném čase, to vím.
V období, kdy je potřeba topit, navíc stav plného výkonu FV panelů nastává velice zřídka. Proto chci invertorové TČ, abych mohl řídit příkon podle aktuálního volného přebytku elektřiny. Nevím, jestli / jak moc jste se setkali s ostrovními FV, ale specifikem tohoto systému je to, že aktuální FV výkon se musí okamžitě spotřebovat (ať už do zátěže, nebo baterek). Nemohu ho poslat do sítě. Pokud jsou tedy baterky plně nabité a není k dispozici spotřebič, který mohu zapnout, případně ještě lépe spojitě regulovat, tak mám smůlu a musím snížit výkon FV panelů = přicházím o elektřinu, kterou jsem mohl vyrobit a nějak zužitkovat.
Regulaci výkonu TČ požadavkem na teplotu vody nepovažuji pro můj účel za optimální z toho důvodu, že do skutečného příkonu pak bude ještě "kecat" interní logika systému a nejspíš by docházelo k nestabilitě celé regulace.
Co se efektivity provozu týče - nemyslím si, že v režimu maximálního výkonu TČ bude mít maximální účinnost. Klidně mne ale vyveďte z omylu.
Pěkný víkend
M.